Een vakantiehuis dichtbij het water zorgt ervoor dat je heerlijk kunt zwemmen, zeilen, surfen of kanoën. Kortom, een watersport-vakantie vanuit je luie stoel... uhm, vakantiehuisje! Een vakantie met yoga brengt lichaam en geest met elkaar in balans. Een verzorgde retreat, dagcursus of een leuk weekend weg. Voor beginnende en ervaren yogi. Fietsen is de beste activiteit om de omgeving van je vakantiehuis te leren kennen. En het geeft een hoop vrijheid! Een vakantiewoning huren in Lot? Hier vind je gîtes, fermettes, chalets, vakantiehuisjes, boerderijen en villa’s van particuliere eigenaren.
Een vakantiehuis huren dichtbij tal van watersport activiteiten
Als je op je welverdiende vakantie het liefste iedere dag op het water bent voor watersport activiteiten, dan mag een vakantiehuis huren dichtbij of aan het water natuurlijk niet ontbreken. Je meert je boot aan je eigen aanlegsteiger aan en vanaf het balkon van je vakantiewoning zie je meteen of het weer goed genoeg is om het water op te gaan.
Een breed scala op het gebied van watersport activiteiten
Je bent zeker van een sportieve vakantie als je verschillende watersport activiteiten gaat beoefenen. Ben je net begonnen met het leren van een nieuwe sport? Dan is het natuurlijk op vakantie ook altijd nog mogelijk om een les te volgen van een ervaren instructeur. Kies er bijvoorbeeld voor om één van de volgende watersporten te beoefenen:
Een watersport-vakantie voor het hele gezin zorgt voor een geweldige tijd voor jong en oud. De kids leren alle ins en outs over de sport en een dag op het water lijkt voorbij te vliegen! Maar vergeet je niet om jezelf in te smeren op het water? Omdat de zonnestralen het water bereiken, krijg je extra snel een zongebruinde huid. Met de juiste zonbescherming op zak, zorg je voor een optimale voorbereiding.
Jong en oud heeft een geweldige tijd door een vakantie en watersport te combineren. De leukste activiteiten op het water. Huur je vakantiehuis nabij of aan het water!
Lichaam en geest met elkaar verbinden door aan yoga te doen
Het woord Yoga kent zijn oorsprong uit het Sanskriet. Wist je dat het letterlijk 'verbinden' betekent? De sport staat dus volledig in het teken van verbinden van lichaam en geest. Dit doe je door middel van je gedachten. Kom in je kracht door binnenkort een keer een yoga vakantie te boeken. Dichtbij je vakantiehuis heb je vaak de keuze uit verschillende soorten cursussen die je bijvoorbeeld een dag, meerdere dagen of zelfs een heel weekend kan volgen.
Heb je wel eens gedacht aan een luxe yoga weekend?
Door te kiezen voor een luxe yoga weekend, weet je zeker dat je de sport optimaal gaat beleven én dat het wordt gegeven door een echte professional. Je hebt de keuze uit verschillende soorten vormen van yoga. Denk hierbij aan Yin yoga, Yang yoga en Yoga Nidra. En of je nu net begint of al de nodige ervaring op hebt gedaan, ook voor jou is er altijd een geschikte cursus te vinden.
Kies voor de meest prachtige locaties om aan yoga te doen
Het in balans brengen van lichaam een geest staat dus volledig centraal. Om je je écht op je gemak te voelen, is het natuurlijk enorm belangrijk dat de locatie goed bij je past. Als je gaat voor een yoga retreat weekend in Nederland of een yoga retreat in het buitenland, dan heb je de keuze uit de meest prachtige locaties Kies bijvoorbeeld voor een:
Yoga is the practice of quiting the mind' (Patanjali)
Deze vakantiehuizen bieden je de mogelijkheid om heerlijk tot rust te komen met Yoga.
Vakantie voor fietsliefhebbers
Bij een fietsvakantie denk ik vaak aan uren fietsen door de hete zon, met 3 kinderen erachter met kleine fietsjes over het hete asfalt. Ik weet het, ik ben niet zo'n grote fietsliefhebber, dus dit lijkt geen reclame te zijn. Maarrrrrr, ik heb een ander beeld, dat mij wel erg aanspreekt!
Waar kun je mooi fietsen?
Als natuurliefhebber is fietsen wel de ideale manier om natuurgebieden te verkennen. Wandelen is een rustgevende manier om tot rust te komen, en op de fiets ben je actiever bezig in een mooie landelijke omgeving. En alleen al in Nederland is de keuze groot. De duinen, de vele fietsroutes op de Veluwe , het glooiende Limburgse landschap, de bossige heide van Brabant, een rondje om Texel . Dit spreekt meteen tot de verbeelding niet? Duitsland en Belgie hebben ook mooie streken om te ontdekken.
Hoeveel kilometer kan je op een dag fietsen?
Kijk, ik ben niet een geoefende sporter, dus bij mij zou het een rondje om het blok zijn ;-) Of misschien 20 kilometer door het bos, met een picknick tussendoor. Maar mensen fietsen al snel rond de 70 kilometer per dag, gemiddeld. De sportieve fietser komt wel aan 150 kilometer.
Elektrische fiets
Met de komst van de elektrische fiets is het soort vakantie wel wat veranderd. Als je die zelf meeneemt is het noodzakelijk dat je checkt of het vakantiehuis bijvoorbeeld een stroomvoorziening heeft in de schuur, zodat je snachts je fiets kunt opladen. Sowieso is het veilig wegzetten van je fietsen ideaal, want het is tenslotte een hele investering. En je wilt niet wakker worden zonder accu...
Goedkope fietsvakantie
Als je je vakantie niet te duur wilt maken, dan heb je veel mogelijkheden in Nederland . Sowieso is een huisje huren van een particuliere eigenaar een voordelig keuze. Parken rekenen toeslagen voor van alles. Maar een goedkope optie is bijvoorbeeld de trein. Je mag je fiets meenemen in de trein en bij aankomst dichtbij je eindbestemming fiets je zo naar je vakantiewoning toe. Heb je meteen een beeld van de omgeving waar je zit. Je kunt op die manier ook een tour maken. Dan kun je de grote stukken per trein afleggen om zo meerdere vakantiehuizen te kunnen bezoeken. Of je fietst van huis naar huis.
Mooie streken voor een fietsvakantie
Nederland is fietsland nummer 1. We hebben de grootste fietsdichtheid, het zit in ons DNA. Uiteraard vanwege het overwegend vlakke land. Vanuit elke plek in Nederland kun je wel een fietsroute vinden die de moeite waard is. Je kunt mountainbiken in de duinen, racefietsen door Drenthe of tourfietsen langs de Friese Elfsteden! Traditiegetrouw is er elk jaar een fietselfstedentocht op Pinkstermaandag, waar je je voor kunt inschrijven. In het buitenland kun je denken aan de Val de Loire in Frankrijk of het culinaire Piëmonte in Italie.
Fietsen huren
Het meenemen van je tweewieler is niet altijd handig. Je moet er een speciaal rek voor hebben op je auto. Dus kun je ook zoeken op fietsverhuur. Dan heb je het helemaal relaxed. Weinig meenemen en toch lekker actief kunnen zijn.